• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Siatkarki WMS na 3. miejscu!

Z pewnym opóźnieniem publikujemy relację z finału Międzywydziałowej Ligi Kobiet w Siatkówkę, w której siatkarki naszego Wydziału wywalczyły trzecie miejsce! Zwycięską drużyną okazała się drużyna Wydziału Zarządzania, a na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Geodezji.

W piątek 29 maja odbyły się finały Międzywydziałowej Ligi Kobiet w Siatkówkę. Zmagania rozpoczęły się rano meczem między siatkarkami WMS a reprezentacją Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. W pierwszym secie zdecydowanie prowadziła Geodezja, choć nie zabrakło długich i efektownych wymian piłek pomiędzy obiema drużynami. Kolejny set był bardziej wyrównany, niestety naszym siatkarkom nie udało się ostatecznie uzyskać przewagi punktowej nad przeciwniczkami. Tym samym zawodniczki WMS przekreśliły swoje szanse na zdobycie pierwszego miejsca.

Tego samego dnia, po południu, siatkarki WMS zmierzyły się w meczu o 3 miejsce z reprezentacją Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Walka była zacięta i dość wyrównana - ledwo zdobyliśmy kilka punktów przewagi, Ceramika odrabiała straty, zbliżając się do naszego wyniku. Pod koniec pierwszego seta zawodniczkom WMS udało się uzyskać, jak się wydawało, bezpieczną przewagę, jednak i tym razem ceramiczki nie dały za wygraną i rozegrały parę udanych akcji. Na szczęście nasze siatkarki przerwały tę serię zdobywając decydujący punkt przy stanie 25:23.

Drugi set był nie mniej emocjonujący, zwłaszcza, że rywalizacja między Matematyką a Ceramiką rozszerzyła się z boiska na trybuny. Kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zawodniczki i robili co w ich mocy, by przekrzyczeć przeciwników. Doping ze strony sympatyków naszej drużyny najwyraźniej nie zaszkodził - drugi set zawodniczki WMS wygrały ze sporą przewagą punktową (25:18), zdobywając tym samym trzecie miejsce w Lidze!

Na fali sukcesu zrodził się pomysł zorganizowania w przyszłym roku akademickim Ligi Wydziałowej w Siatkówkę, w której miałyby brać udział drużyny studentów i studentek poszczególnych lat WMS (po 3 kobiety i 3 mężczyzn w drużynie).

Koleżanki i Koledzy! Szlifujcie więc formę na przyszły rok! Ćwiczcie serwisy, bloki i ataki. Spotykamy się w październiku na boisku! Kto wie, może wśród mężczyzn objawi się parę talentów siatkarskich i w końcu uda się skompletować drużynę, która wystartuje w kolejnej edycji Międzywydziałowej Ligi Mężczyzn w Siatkówkę? Aktualnie nasz Wydział może się jedynie poszczycić drużyną siatkarek...