• Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Złoto dla III roku - relacja z Wydziałowego Turnieju Piłki Siatkowej

W zeszły weekend mieliśmy okazję obserwować walkę o złote medale w Wydziałowym Turnieju Piłki Siatkowej. Zamieszczamy relację z tego wydarzenia.

7 listopada 2009 r. o godzinie 16 na Hali SWFiS odbył się pierwszy Wydziałowy Turniej Piłki Siatkowej. Wcześniejsze losowanie wyłoniło 2 grupy.
Grupa A: I rok, V rok i Prowadzący;
Grupa B: II rok, III rok i IV rok.
Warto dodać, że Prowadzących dzielnie reprezentował jedynie dr Marcin Zygmunt, reszta drużyny to chętni do pomocy studenci, absolwenci, przyszli pracownicy… Dziękujemy za przybycie i chęć gry całej drużynie mieszanej.
Rozgrywki grupowe, w których emocji nie brakowało, wyłoniły cztery drużyny, które w półfinale walczyły o dalszy awans. Warto wspomnieć o kibicach, którzy licznie przybyli wspierać swoich sportowców w walce o najwyższe trofeum – ZŁOTO. Jedna z drużyn przyprowadziła ekipę cheerleaderek i cheerleaderów, którzy swoimi pomponami (w barwach Uczelni) uświetniali to spotkanie. Niestety drużyna odpadła w fazie finałowej i barwne grono studentów nie pozostało na finałach. Z grupy A pożegnaliśmy Prowadzących, natomiast z grupy B – II rok – może za rok powiedzie im się lepiej.
Pierwszy półfinał: IV – V rok, zakończył się zwycięstwem starszych. Na sąsiednim boisku nieco dłużej walczyli I z III rokiem, ale tu również lepsi okazali się starsi.
W finałach jednak było na odwrót: spotkanie o 3 miejsce pomiędzy I i IV rokiem wygrali nasi najmłodsi studenci. Finał natomiast był spotkaniem godnym poświęcenia czasu i energii. Już w pierwszym secie ostrą walkę o złoto rozpoczął III rok ze Złotym (Paweł Nikiel) na czele (który straszył V rok swoim niewiarygodnie mocnym atakiem), a ich dobra gra przełożyła się na dość łatwe zwycięstwo do 21. W drugim secie można było pomyśleć, że młodsi nie będą mieć większych problemów, a jednak… skupiony V rok nie odpuszczał początkowo żadnej piłki (kilka razy Złoty został zablokowany, co dodało V rokowi skrzydeł) i ładnie objął wysokie prowadzenie, które najstarsi studenci utrzymali do końca (25:19). Po dwóch setach mieliśmy remis. Ostatni set (z założenia do 15 punktów) był nieprawdopodobny – piłki meczowe miały obydwie drużyny, jednak ostateczną „kropkę nad i” postawił III rok wygrywając set 18:16, a ostatecznie 2:1. Sportowe spotkanie zakończyła dekoracja pamiątkowymi medalami i sesja fotograficzna zwycięskich drużyn.
Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na przyszłoroczny turniej!