Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

MSc in Mathematical Finance - angielski magister na WMS wspólnie z uniwersytetem w York?

ms.jpgJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za półtorej roku studenci Wydziału Matematyki Stosowanej AGH po uzyskaniu tytułu licenjata będą mieć możliwość kontynuowania nauki na Wydziale na studiach magisterskich po angielsku z programem i dyplomem angielskiego University of York. Uczestnicy nowej specjalizacji zdobędą tytuł Master of Science in Mathematical Finance. Czesne za studia ma wynieść 16 tys. zł. Szczegóły dotyczące nowych studiów zdradza Strefie WMS, prof. Marek Capiński zajmujący się ich organizacją.

York
jest miastem w północnej Anglii o ponaddwutysiącletniej historii. Słynie z bogatej historii i zachowanych do dziś średniowiecznych budowli. University of York założony został w 1963 r. Obecnie studiuje na nim 11 tys. studentów na 30 wydziałach.  O nowej specjalności opowiada prof. Marek Capiński kierujący Katedrą Matematyki Finansowej WMS AGH, zastrzegając, że są to na razie plany. - Projekt ruszy najwcześniej w 2009 r. - precyzuje.


Jak będą wyglądać nowe studia?
- Będą się składać z 240 godzin zajęć, 6 kursów i dysertacji. Prowadzone będą w systemie trymestrów. Zajęcia potrwają do świat wielkanocnych, a ostatni trymestr przeznaczony będzie na pracę magisterską. Uczestnicy studiów uzyskają więc tytuł ukończenia studiów II stopnia szybciej i w innym trybie niż ich koledzy z roku, bo w jeden rok podczas trzech trymestrów.

Kto poprowadzi zajęcia?
- Wykładowcy będą polscy, ale z kilkuletnią praktyką w Anglii i zatwierdzeni przez York jako ich własni prowadzący.

Ile wyniesie czesne?
Studia nie będą tanie - czesne dla studentów wyniesie 16 000 zł. To jednak znacznie mniej niż w Yorku, gdzie cena wynosi 8 tys. funtów.

Czy będzie sprawdzana znajomość języka angielskiego?
- Tak. Uczestnicy będą mieli status studentów University of York, więc wymagania językowe beda takie jak sa dla innych studentów obcokrajowców. Dokładne informacje znajdują się na stronach Uniwersytetu.

Dziękujemy za rozmowę.

Więcej o kierunku na stronach Wydziału Matematyki Uniwersytetu w York.
capinski.jpg
prof. Marek Capiński - fot. strona Profesora
Poprawiony: niedziela, 16 marca 2008 18:17