Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Piąte urodziny Strefy WMS

10 maja br. mija dokładnie pięć lat od chwili uruchomienia Strefy WMS. Pierwszym tekstem zamieszczonym na stronie była krótka notatka o Rajdzie Matematyka 2005, który odbył się wtedy w Beskidzie Żywieckim. Od tamtego momentu przez 5 lat Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH odnotował ponad 517 tys. wejść.

Od chwili założenia, stronę redagowało łącznie dziesięciu stałych redaktorów redaktorzy serwisu, którzy umieścili na stronie Strefy WMS 236 tekstów, w tym 18 artykułów oraz 218 nowin i aktualności. Od początku istnienia co miesiąc odwiedza nas średnio 3,5 tysiąca unikatowych gości, którzy składają ponad 5 tysięcy wizyt.

Wśród treści znajdują się wywiady, reportaże, felietony, przydatne informacje o studenckich formalnościach, relacje ze spotkań i imprez oraz przede wszystkim bieżące wiadomości z życia Wydziału, mogą zaciekawić stastycznego studenta lub pracownika WMS. W dziale materiałów, użytkownicy umieścili do pobrania 217 plików, z których większość to pomoce naukowe przydatne szczególnie przed kolokwiami i egzaminami.

Z okazji piątych urodzin, serdecznie dziękujemy wszystkim redaktorom i użytkownikom zamieszczającym materiały, dzięki którym serwis studentów WMS AGH powstał i mógł się przez ten czas dynamicznie rozwijać. Dziękujemy także zapaleńcom, którzy aktualnie tworzą treść Strefy WMS, dzięki którym strona owocnie rozwija się nadal. Z tej okazji życzymy Naszym Czytelnikom i sobie-redaktorom wszystkiego najlepszego, mając nadzieję na kontynuowanie misji studenckiego wydziałowego środku przekazu przez przynajmniej kolejnych pięć lat.

PS. Chętnych, którzy chcieli by dołączyć do grona redaktorów, prosimy o kontakt.