Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Turniej Sudoku

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych członków i sympatyków Studenckiego Koła Matematyków na Wydziałowy Turniej Sudoku. Prosimy o zgłaszanie się do Koła mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 20 lutego 2006 r. Turniej ten odbędzie się na przełomie lutego i marca (dokładny termin i szczegółowe informacje podamy już wkrótce).
UWAGA! Liczba osób ograniczona!

Czym jest Sudoku?

Sudoku to cyfrowa krzyżówka,  znana również w Stanach Zjednoczonych jako Number Place.  Jej celem jest wstawienie cyfr od 1 do 9 w każde z pól diagramu - siatki złozonej z 81 kratek, które ułożone są w kwadrat o bokach długości 9 kratek. Cały kwadrat podzielony jest na obwiedzione pogrubioną linią mniejsze kwadraty o wielkości 3 na 3 kratki każdy. Na początku gry w kilku kratkach cyfry są już wstawione. Każda z cyfr może wystąpić tylko raz w rzędzie, kolumnie i małym kwadracie. Rozwiązanie łamigłówki wymaga głównie cierpliwości logicznego myślenia. Istnieją różne strategie rozwiązywania Sudoku, ale każdy gracz tak naprawdę ma swoją własną, którą modyfikuje i usprawnia podczas rozwiazywania kolejnych łamigłówek.

O strategiach i zasadach gry, a także jej historii można poczytać na wielu stronach internetowych. Można tam także znaleźć gotowe do rozwiązania łamigłówki. Zainteresowanym proponuję wpisać w wyszukiwarce słowo "Sudoku" i poprzeglądać kilka stron internetowych.

W imieniu Zarządu SKM zachęcam gorąco do uczestnictwa w Turnieju.
Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2006 12:52