Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ruszył internetowy serwis o aktuariacie

Zachęcamy do odwiedzenia nowego serwisu dotyczącego matematyki aktuarialnej: www.aktuariusze.net.pl. "Serwis powstał w odpowiedzi na ogromne i stale rosnące zainteresowanie zawodem aktuariusza w Polsce. Został stworzony przez aktuariusza z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i jest skierowany do wszystkich osób wykonujących ten zawód oraz zainteresowanych pracą w tym zakresie w przyszłości.

Serwis zawiera wiele cennych wskazówek, których poszukują osoby zdobywające wiedzę w tej dziedzinie. Można w nim znaleźć szereg informacji na temat samego zawodu aktuariusza, zakresu jego obowiązków w firmach ubezpieczeniowych jak i poza nimi oraz porady jak uzyskać licencję aktuarialną w Polsce i za granicą.

Nowością serwisu jest umieszczenie w nim wszystkich zadań egzaminacyjnych wraz z rozwiązaniami, których przygotowujący się do egzaminów nie znajdą nigdzie indziej. Osoby zainteresowanie mogą zapoznać się z rozwiązaniami zadań zupełnie bezpłatnie, co niewątpliwie zachęci dużą liczbę użytkowników do korzystania z serwisu.

Docelowo, serwis będzie również uzupełniany o oferty pracy dla aktuariuszy i zawodów pokrewnych. Dodatkowo w serwisie pojawią się informacje na temat uczelni kształcących aktuariuszy, materiałów edukacyjnych oraz szkoleń i konferencji z tej dziedziny. Serwis stale będzie aktualizowany o nowe artykuły z tej dziedziny wiedzy oraz prace naukowe. Ponadto, w serwisie działa forum internetowe, które jest miejscem wirtualnych spotkań i wymiany wiedzy na tematy z wiązane z aktuariatem.

Mamy również przyjemność poinformować, iż serwis został zaprezentowany szerokiemu gronu osób posiadających licencję aktuarialną w Polsce i jest cały czas modyfikowany w oparciu o ich opinie i cenne uwagi."

Pomysłodawca serwisu
Michał Stańczuk
Licencjonowany Aktuariusz

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2009 17:04