Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Więcej firm IT w Krakowie

Kolejne dwie duże firmy z branży IT otwierają swoje placówki w grodzie Kraka. W ciągu najbliższych trzech lat, zatrudnią ponad tysiąc osób.
Amerykański koncern informatyczny IBM otworzył w środę w Krakowie laboratorium oprogramowania, w którym zatrudnionych zostanie w ciągu najbliższych dwóch lat blisko 200 osób.Placówka będzie pierwszym tego typu centrum w Europie Środkowo- Wschodniej i dołączy do sieci 40 laboratoriów programistycznych IBM na całym świecie, zajmujących się rozwojem najbardziej innowacyjnych produktów firmy.

Wiceprezes IBM Software Group, Kristof Kloeckner poinformował, że do głównych zadań krakowskiego laboratorium należeć będzie projektowanie i wdrażanie oprogramowania przeznaczonego na rynki całego świata.

Z kolei, indyjska firma Tata Consultancy Services (TCS) podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą. Przedstawiciele europejskiego oddziału TCS ogłosili także zamiar otwarcia w Krakowie, Skawinie lub Niepołomicach centrum rozwoju oprogramowania i usług, które w ciągu trzech lat zatrudni do 1000 absolwentów okolicznych uczelni.

Czytaj więcej na stronach:
W Krakowie otwarto laboratorium IBM - Onet.pl
Więcej IT w Krakowie - IDG.pl

Podesłał Daniel.