Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Absolwentka WMS i lauretka "Grasz o staż" o konkursie w "GW"

Julita Rapacz, absolwentka WMS została lauretką X edycji konkursu "Grasz o staż" i wygrała staż w TP. W poniedziałkowym dodatku "Praca" do Gazety Wyborczej opowiada o konkursie i swoim pracodawcy.

"Grasz o staż" to konkurs organizowany wspólnie przez redakcję Gazety Wyborczej i PriceWaterhouseCoopers. Skierowany jest do studentów III, IV i V roku kierunków ekonomicznych, politechnik i uniwersytetów oraz absolwentów do 35. roku życia. Co roku w marcu publikowanych jest kilkadziesiąt zadań z różnych dziedzin, w tym finansów, informatyki, zarządzania, logistyki i wielu innych. Na rozwiązanie wybranego z nich uczestnicy mają dwa miesiące. Autorzy najlepszych z  nich trafiają na rozmowy kwalifikacyjne do konkretnych firm, a ostateczną nagrodą jest staż.

Przed startem XI edycji, Gazeta Wyborcza poprosiła o wypowiedź dwojga lauretów z lat ubiegłych, w tym absolwentkę naszego wydziału Julitę Rapacz., która w X edycji konkursu wygrała staż w Telekomunikacji Polskiej.

Image

Julita Rapacz: - Kończyłam matematykę stosowaną na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i powoli zaczynałam rozglądać się za pracą. Okazało się, że konkurencja jest ogromna, a pracodawcy niezbyt chętni absolwentom tego nowego kierunku. Wtedy wpadłam na pomysł, że może łatwiej będzie wygrać konkurs. Są w nim obiektywne kryteria i nikogo nie interesuje ukończony kierunek i uczelnia. Przejrzałam konkursowe zadania, jedno rozwiązałam praktycznie od ręki. Problem miałam z drugim. Od dłuższego czasu interesowałam się konsultingiem i musiałam tak dobrać zadania, żeby właśnie w takim dziale się znaleźć. Wszystko się dobrze ułożyło i od lipca rozpoczęłam trzymiesięczny staż w Telekomunikacji Polskiej. Od razu bardzo mi się spodobało. Fajna atmosfera pracy, życzliwi ludzie, którzy nie odmawiali mi pomocy i własny projekt do poprowadzenia. Zajmowałam się porównaniem ofert głosowych w Europie i USA. Chciałam sie jak najwięcej nauczyć. Podpatrywałam kolegów, dopytywałam czy mogę w czymś pomóc. Po miesiącu zaproponowano mi przedłużenie stażu o kolejny miesiąc, a później pracę na zastępstwo od stycznia. Nie wiem jeszcze, czy zostanie mi przedłużona umowa. Mam nadzieję, że tak, bo jak dotąd nasza współpraca układa się dobrze. Dzięki "Grasz o staż" dowiedziałam się, czym chcę się zajmować po studiach, sprawdziłam się. I co najważniejsze - dostałam pracę i mam szansę zdobyć doświadczenie zawodowe.

Zobacz też stronę konkursu "Grasz o staż".
Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2005 12:35