Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rajd Matematyka 2007 (Turbacz) - plan rajdu

PLAN RAJDU

I dzień (20 IV)
zbiórka o godz. 7.20 na dworcu PKP, przejazd do Rabki Zdrój (na miejscu jesteśmy o 10.13) pociągiem relacji Kraków-Zakopane. Ze stacji idziemy czerwonym szlakiem do schroniska na Turbaczu (całość ok. 5-6 godzin), w połowie drogi mijamy schronisko na Starych Wierchach. Nocleg na Turbaczu.


II dzień (21 IV)

Wyjście do wsi Rzeki(być może jest tam sklep), bez konieczności brania plecaków ze wszystkimi rzeczami. Ze schroniska idziemy szlakiem żółtym przez szczyt Turbacza i Kudłoń(ok. 3 godzin).
Z powrotem są dwie opcje:
  • trasa ambitna-idzie szlakiem niebieskim na Gorc(2 godz.)- należy uważać, żeby w Rzekach pójść niebieskim w dobrą stronę! Z Gorca idziemy szlakiem zielonym(tu też uwaga na kierunek!), a następnie czerwonym wracamy do schroniska na Turbaczu(do 3 godz.).
  • trasa mniej ambitna- idzie szlakiem niebieskim, ale w drugą stronę niż trasa ambitna(początkowo asfaltem), po 3 godzinach dochodzimy do żółtego szlaku, w którym wracamy do schroniska(do 1 godziny).
UWAGA: po zejściu do Rzek należy na głównej drodze skręcić w prawo(w stronę Krościenka) i podejść kawałek (jakieś 500m) do początkuk niebieskiego szlaku(w obydwu wariantach).
Wieczorem kolacja(sponsorowana) i nocleg na Turbaczu.

III dzień (22 IV)
Zejście do Nowego Targu. Jest wiele opcji. Proponujemy dwie:
  • stoczenie się po najmniejszej linii oporu- żółtym szlakiem(do 2 godzin) dochodzi się do przedmieść Nowego Targu. Potem około 45 minut przez miasto na stację PKP.
  • wersja minimalnie dłuższa- szlakiem żółtym na Bukowinę(45min) i tam odbija się na czarny szlak w Bukowinę Obidowską(40min), gdzie skręcamy w lewo i zielonym schodzimy do Nowego Targu(50min). Tu również należy doliczyć 45 minut na dojście do stacji PKP.


Dla wytrwałych są możliwości wydłużenia trasy: w Nowym Targu należy przejść mostem przez Biały Dunajec, Rynek, potem w prawo pod wiaduktem pod zakopianką i powinno się znaleźć stację. Szczęśliwcy mogą trafić na autobus komunikacji miejskiej(kursuje jednak dość rzadko), który jeździ po tej trasie. Na stacji należy być o 17.10, przyjazd do Krakowa planowany jest na 20.40.

Co zabrać:
*dobre buty, ciepłe rzeczy, kurtkę od deszczu
*jedzenie, kubek
*śpiwór(+karimata lub alumata dla śpiących na podłodze)
*na każdą grupkę przyda się apteczka(plastry, bandaże, coś na gorączkę, altacet, itd.) oraz mapa Gorców, latarka
*może się przydać mały plecak na wycieczkę drugiego dnia.

P.S. Podobno na Turbaczu jest jeszcze trochę śniegu, błota. Ogólnie ślisko. Dlatego radzę zabrać ciepłe rzeczy i bardzo dobre buty (zaimpregnowane).