Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kulturalia 2009

Porozumienie Samorządów Studentów Uczelni Krakowa (organizator Juwenaliów Krakowskich) serdecznie zaprasza na Festiwal Studenckiej Twórczości Krakowa – KULTURAlia 2009, odbywający się w dniach 11 – 22 maja 2009 roku. Więcej szczegółów i program imprezy - w dalszej części artykułu.


"Czym są KULTURAlia? To wydarzenie, które ma na celu zachęcenie Was do spotkań ze sztuką i kulturą. Organizowane po raz pierwszy w dniach 11 – 22 maja 2009 roku, daje szansę młodym ludziom pokazać się w trakcie Juwenaliów i zaprezentować swoją twórczość w takich formach, jak: fotografia, rysunek, muzyka etc. Ta część Juwenaliów Krakowskich ma pokazać współczesną twórczość młodych ludzi, którzy często w dobie komercjalizacji dzisiejszych nurtów artystycznych nie są w stanie przebić się ze swoimi pomysłami czy umiejętnościami. Chcemy, aby nasz nowy projekt przez swoje alternatywne, świeże tchnienie zachęcił Was - Studentów do częstszego spotykania się ze sztuką i światem artystycznego piękna. W ramach KULTURAliów mają odbywać się wystawy, pokazy i sztuki teatralne, wieczory z muzyką jazzową oraz wiele imprez towarzyszących.

KULTURAlia będą miały bardzo rozbudowaną formę. Dzięki współpracy wszystkich Samorządów Studenckich w Krakowie wraz z European Students Network oraz organizatorami krakowskiej części Festiwalu Studenckiego FAMA, mamy nadzieję trafić przekazem do każdego studenta. Dzięki wystawą prac studenckich, które mają odbyć się w kilku uczelniach tj. Politechnice Krakowskiej, Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego oraz Wyższej Szkole Europejskiej, pokażemy studencką twórczość i spojrzenie młodego człowieka na współczesny świat. Będą to zarówno obrazy, jak i fotografie. Planujemy współpracę z większością krakowskich teatrów i nie kompleksowych kin. W ciągu dwóch tygodni Festiwalu bilety na sztuki będą dużo tańsze niż normalnie (ok. 10zł), oczywiście za okazaniem legitymacji studenckiej. Ma to na celu zachęcenie Was do odwiedzenia teatru. Dodatkowo odbędą się 3 koncerty studenckich zespołów z Akademii Muzycznej w trzech klubach w Krakowie."

źródło: http://www.kulturalia.art.pl/
PROGRAM IMPREZY:

Więcej informacji na: http://www.kulturalia.art.pl/