Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Beanalia - święto studentów I roku

Już od 19 października, przez cały tydzień, na studentów pierwszego roku czekają liczne atrakcje pod wspólną nazwą "Beanalia". Koncerty, dyskoteki, występy kabaretów, gry towarzyskie, wspólne śpiewanie, rajdy rowerowe i targi organizacji studenckich - tego między innymi spodziewać się mogą swieżo upieczeni żacy. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej. Na większość imprez wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


BEANALIOWY ROZKŁAD JAZDY:

19.10 (PONIEDZIAŁEK)

 – Gramy w co chcemy – Zaścianek, 15:00 – 19:00
Zapraszamy do Zaścianka na  scrable, tabu, monopole, ryzyka, mafie etc. na jedyną w swoim rodzaju imprezę – masowe gry towarzyskie! Przy każdym stole będzie moderator, który poprowadzi rozgrywkę. Inicjatywa ma zintegrować przybyłych, formuła imprezy pozwala po prostu na rozmowę i wymaga intelektualnej aktywności od każdego uczestnika.

- Śpiewamy co chcemy – Zaścianek, 19:00
Inicjatywa prosta jak budowa cepa. Każdy kto chce, przynosi gitarę (lub jakikolwiek zaznajomiony instrument), my rozdajemy śpiewniki i śpiewamy co chcemy! Zapraszamy wszystkich grajków i śpiewaków!


20.10 (WTOREK)

 – Inauguracja roku akademickiego 2009/2010

90-ta inauguracja roku akademickiego Akademii przypada w 70-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz związanej z nią haniebnej Sonderaktion Krakau. Uroczystości rozpoczną się o g.10.30 posiedzeniem władz AGH, Rektorów innych uczelni i zaproszonych gości w auli głównej Collegium Novum (Uniwersytet Jagielloński). W tej samej auli, w której 6 listopada 1939 Niemcy uwięzili prawie wszystkich wykładowców ówczesnej Akademii Górniczej wraz z kilkudziesięcioma profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ok. 11.00 z Collegium Novum uroczysty pochód ruszy w kierunku A0 (ulicami Piłsudskiego i Wenecją) zatrzymując się na chwilę pod pomnikiem Piłsudskiego gdzie JM Rektor AGH złoży wieniec). Studenci Naszej cudownej Alma Mater do pochodu dołączają się o 11.30 pod budynkiem "U2", zaraz koło Bramy Głównej AGH.

– DachOOFka -  Zaścianek, 19:30
Pierwszy z koncertów II edycji Festiwalu Zespołów Rockowych: DachOOFka. Wybrani szczęśliwcy będą mieli okazję wystąpić na legendarnej scenie ZAŚCIANKA, porwać publikę do zabawy, a przede wszystkim zrobić wielkie rockowe SHOW. Festiwal będzie miał swój finał podczas Juwenaliów, gdzie zwycięski zespół zagra swój tryumfalny koncert. W tym roku na otwarcie zagra zespół O'Reggano.
Więcej na: http://www.dachoofka.pl/


21.10 (ŚRODA)

– Beanalia – Studio, 18:00
Tak jak w rozkładzie jazdy – Orkiestra, JM Rektor, Kabarety, Dicho. GŁÓWNA IMPREZA BEANALIOWA, jej NIE MOŻNA ODPUŚCIĆ! 


22.10 (CZWARTEK)

- Targi organizacji studenckich AGH – A0, 10:00

Kilkanaście najważniejszych Organizacji Studenckich działających na AGH w jednym miejscu i czasie. Doskonała okazja, by znaleźć alternatywę dla nudnych popołudni i zamienić ją na żywiołową aktywność w wybranej przez siebie dziedzinie!
Więcej na http://www.tos.agh.edu.pl/


- Wielka czwartkowa dyskoteka – Studio, 21:00
Klasyczna w swoim stylu, doskonale znana nienaruszalna Wielka Czwartkowa Dyskoteka w Klubie Studio. Na imprezach grane jest wszystko, przy czym da się tańczyć - od najstarszych rock'n'rollowych hitów po najnowsze przeboje. Jak zawsze dużo dobrej zabawy i mnóstwo gadżetów do wygrania. Więcej na http://www.klubstudio.pl/


 23.10 (PIĄTEK)

– Black & White Party - Zaścianek, 21:00

Inicjatywa wymagająca inżynierskiej kreatywności przy konstrukcji odzienia. Góra biała, dół czarny, albo białe wszystko, albo czarne spodnie i białe skarpety. Całość w czerni jest passe, całość w bieli – niepraktyczna. Do tego dobra muzyka, doborowe towarzystwo i świetna zabawa! Zapraszamy na tematyczne Black and White Party!


24-25.10 (SOBOTA, NIEDZIELA)

- Beanaliowe rajdy rowerowe

W weekend 24-25 października odbędą się beanaliowe rajdy rowerowe. Do wyboru 2 propozycje: "Kraków z Tyńcem" lub "Ojców z Dolinkami".
·         koszt – 35 zł
·         wypożyczenie roweru – 15 zł (można przyjechać swoim)
·         start – 09:00 MS-AGH (boisko naprzeciwko Olimpu)
·         w cenie – ognisko z grillem i napojami, przewodnik, opieka techniczna
Żeby się zapisać, należy się zarejestrować na: http://www.biketrip.pl/pl_PL/wycieczki-dla-studentow.html, gdzie można również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia. Po rejestracji należy udać się do Biura URSS AGH (Czarnowiejska 32a) by dokonać wpłaty.
UWAGA! Dla pierwszych 50 uczestników koszulka Beanaliowa GRATIS!Poprawiony: sobota, 17 października 2009 09:14