Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Języki nic nie warte na WMS

Image Zdajesz egzamin z języka na poziomie C lub B i masz nadzieję, że niezła ocena zbliży Cię do stypendium? Nic z tego. Decyzją Rady Wydziału począwszy od roku 2004/05 zmieniają się zasady punktowania języków. Od tej pory żadna ocena z języka nie będzie miała znaczenia przy liczeniu średniej do stypendium. Zmian w lektoratach jest więcej.

Zmiany zostały uchwalone 14 czerwca 2004 r.,czyli pod koniec ubiegłorocznej letniej sesji egzaminacyjnej.

Najważniejsza z nich dotyczy wliczania do średniej ocen z egzaminów na poziomach C i B, które dotychczas były wliczane do ?redniej z wagami odpowiednio: 7 i 4 pkt. Począwszy od bieżącego roku akademickiego, oceny z tych egzaminów zostaną wliczone do średniej ale dopiero w semestrze... IX (kiedy stypendium uzyskać się już nie da), niezależnie od faktycznego momentu zdania egzaminu.

Oznacza to, że ocena z egzaminu pierwszego języka na poziomie C zostanie policzona w semestrze w którym żaden ze studentów nie będzie zdawał z niego egzaminu, gdyż studenci na WMS są zobowiązani zdać go najpóźniej w semestrze VIII. Manipulacja terminami wliczania ocen do średnich, która jest nieszczęściem dla poliglotów, pozwoli zapewne zaoszczędzić Wydziałowi nieco grosza na studenckich stypendiach. Ci, którzy zdali języki do roku 2003/04 mogą więc mówić o szczęściu. Uchwałę poparło 10 członków RW, 3 było przeciw a 1 się wstrzymał.

Są też inne zmiany językowe. Od tej pory drugi egzamin z języka na poziomie B przestaje być obowiązkowy. Jednocześnie nie zmienia się pakiet 450 godzin (270+180), jakie każdy student może wykorzystać (ale nie musi). Jest więc możliwość uczęszcznia na lektoraty w sumie przez 10 semestrów, które można podzielić na liczbę języków których chcemy się uczyć.

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2005 21:57