Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

E-learningowe kursy niemieckiego i francuskiego za darmo w SJO

Studium Języków Obcych przyjmuje zapisy na dwusemestralne kursy e-learningowe francuskiego (poziom A2, początkujący po semestrze nauki) i niemieckiego (poziom B-1, średniozaawansowany). Zapisy na język francuski lub niemiecki potrwają do 10 października 2008 r. w sekretaracie SJO lub e-mailem, a pierwszeństwo w kwalifikacji do grup będą mieć studenci I roku, którzy nie mogą uczęszczać się na tradycyjne lektoraty.

 

Opis kursów

Język francuski - poziom A2 (dla początkujących). Kurs przeznaczony jest dla osób, które miały już kontakt z językiem francuskim (co najmniej 90 godzin zajęć; 1 rok nauki).

Język niemiecki - poziom B1 (średniozaawansowany). Kurs przeznaczony jest dla osób kontynuujących naukę języka niemieckiego po szkole średniej.

Zajęcia prowadzone są metodą on-line i uzupełnione o 18 godzin lektoratu metodą tradycyjną. Po ukończeniu kursu studenci otrzymują certyfikat.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia można dokonać, przesyłając swoje dane (imię, nazwisko, wydział, rok studiów) na adres:

  • Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (j.francuski)
  • Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (j.niemiecki)

lub w sekretariacie SJO AGH (ul. Kawiory 26a, III p, codziennie w godz.10-13) w terminie do dnia 10 października 2008.

 

Pozostałe informacje

Pierwszeństwo uczestnictwa w kursie mają studenci I roku. Uończenie kursu umożliwia kontynuację nauki języka na wyższych poziomach zaawansowania. Ostateczne ustalenie listy uczestników nastąpi podczas zebrania organizacyjnego w dniu 13 października 2008 r. o godz. 19.30, w SJO (ul. Kawiory 26a, III p), s. 307 i 309.

 

Komentarz

Wbrew pozorom nauka języka przez Internet przynosi efekty. Choć niekoniecznie u każdego ;). Do zalet należy zysk czasu - można zaoszczędzić dużo czasu na dojazdach i uczyć się w dowolnym terminie. Nieźle można się podszkolić z kolei z rozumienie tekstu i wypowiedzi oraz pisania. Wadą jest natomiast mało praktyki w mówieniu, bo wprawdzie spotkania na Skype'ie są organizowane, ale z autopsji wiem, że nie zawsze wtedy, kiedy akurat ma się czas. A z reguły wtedy, kiedy się akurat go nie ma. Co ważne przy takim kursie samozaparcie i systematyczność jest kluczowa. Również umiejętność rozplanowania czasu aby co tydzień przerobić wszystkie ćwiczenia i nawet napisać jakieś zadania. W praktyce nie wszystkim to wychodzi - kończy go zwykle 1/3 osób. Ale ta 1/3 odnosi dużą korzyść, więc z czystym sumieniem polecam.

 Zobacz też ogłoszenie na stronie SJO i wątek o kursach na WMS Forum.

Poprawiony: poniedziałek, 06 października 2008 20:16