Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konkurs Statsoftu na najlepszą pracę magisterską

Producent pakietu statystycznego Statistica organizuje konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach STATISTICA i STATISTICA Data Miner spośród złożonych. Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Główna nagroda pieniężna dla najlepszej pracy magisterskiej to 4 tys. zł. Czy dostanie ją jeden z tegorocznych absolwentów WMS?

 

Zgodnie z regulaminem, do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie przygotowane na polskich wyższych uczelniach i instytutach naukowych, które przed upływem terminu zgłoszenia zostały obronione lub też otrzymały pozytywne recenzje i został wyznaczony termin ich obrony.
Prace mogą być zgłaszane przez samych autorów, promotorów lub dziekanów wydziałów.

Kryteriami oceny będą pprawność zastosowania wybranych metod statystyki i analizy danych; walory naukowe, poznawcze i praktyczne uzyskanych wyników oraz zastosowanie możliwie wielu różnych technik analitycznych zawartych w programach STATISTICA i STATISTICA Data Miner.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

Poprawiony: środa, 29 września 2010 19:07