Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spóźnione elektroniczne legitymacje

agh.gifNowi studenci AGH mieli z początkiem roku akademickiego otrzymać elektroniczne legitymacje studenckie. Tak się jednak nie stanie. Powód? Firmy odpowiadające za ich produkcję nie zdążyły na czas ich przygotować. Zamiast nich dziekanaty wystawią dokumenty w tradycyjnej papierowej wersji, które dopiero później zostaną zastąpione przez ich elektroniczne odpowiedniki.

Studenci, którzy zapłacili za nowy dokument nie poniosą dodatkowych kosztów. Czeka ich natomiast dodatkowa wizyta w dziekanacie.

O tym kiedy elektroniczne legitymacje znajdą się w portfelach studentów AGH, mówi w wywiadzie dla "GW" Henryk Zioło, kanclerz uczelni. - Legitymacje trafią do nas w październiku, a do momentu ich odebrania studenci będą posługiwać się papierową wersją. Opóźnieniom winny jest dostawca, firma Gemalto, który nie zdążył z wyprodukowaniem blankietów. Na szczęście mamy zapas starych dokumentów, który teraz okazał się niezbędny - uspokaja.

Za produkcję legitymacji dla AGH odpowiedzialne były dwie firmy: Gemalto - producent kart i czytników oraz Elkart zajmująca się nanoszeniem danych osobowych. Koszt nowej legitymacji wynosi 17 zł.

Podobne problemy spotkają też studentów Akademii Rolniczej i Akademii Ekonomicznej, które również zamówiły dokumenty od wyżej wymienionych firm. Na czas otrzymują je za to studenci UJ. Uczelnia zakupiła je bowiem w warszawskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.